İş Sağlığı ve Güvenliği Kaynak Kitabı

Kâğıt fiyatlarındaki büyük miktarda artış, ihtiyaç sahiplerinin kitap alma alışkanlıklarının çok az olmasından dolayı, 22.01.2021 tarihinde bastırdığım “İSG Kaynak Kitabı”nı güncelleyerek Üsküdar Üniversitesi yayınlarından e-kitap olarak yayınlıyorum.

Bu kitap İSG Profesyonelleri için bir baş ucu kitabı olacaktır. İSG Sınavına girecek olan adaylar, bütün konuları içeren bu kaynaktan faydalanacaklardır. Sadece bu kitaba kapsamlı ve planlı çalışırlarsa başarılı olacaklarına inanıyorum. Kendim ve birçok öğrencim bu şekilde çalıştık ve başardık.

Bu kitap uzun yıllardır üzerinde çalıştığım ve geliştirdiğim bir eserdir. Bu kitabın 2013 yılından başlayarak hazırlanmasında Dr. Öğr. Gör. Turabi KARADAĞ, Dr. Öğr. Üyesi Nuri BİNGÖL, Öğr. Gör. Nurdoğan İNCİ, Öğr. Gör. Cüneyt GEZEN, Öğr. Gör. Abdurrahman İNCE, Öğr. Gör. Ertuğrul KAYA’nın katkısı oldu.

E kitap olarak yayınlanacak bu sayıda ise doktora öğrencim Seçkin ÇELİK ve Öğr. Gör. Cüneyt GEZEN destek verdi. Kitabın mizanpaj ve düzenlemelerini Ceren UÇAN yaptı. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.

Amacım bu kitabı yılda en az bir defa güncelleyerek sunmaktır. Bu durumda yeni e kitap sayıları ile uzun yıllar güncel bir kaynak olacaktır.

Faydalı olması dileklerimle, saygılar sunarım

Dr. Öğr. Üyesi Rüştü UÇAN