Bir Psikiyatristin Penceresinden Beyin Dalgalarının Ritmi: BİPOLAR EEG ARKA KAPAK YAZISI

Bipolar EEG başlığı çift anlamlıdır. İlki bipolar bozukluk adını verdiğimiz duygudurum bozukluğundan esinlenmiştir ki bu bozuklukta depresyon ve mani dönemleri birbirini izler, birlikte yer alır.

İkincisi ise EEG’nin iki uçlu yapısından esinlenmiştir. Yavaş ve hızlı dalganın birbiri ile uyumu. Doğada herşey zıddıyla var. Gece, gündüz, yaz ve kış…

 

Prof. Dr. Sermin Kesebir, 1995 yılında Dokuz Eylül Tıp Fakültesini bitirdi. Psikiyatri uzmanlık eğitimini Ege Üniversitesi Psikiyatri Anabilim Dalında tamamladı (2002).

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesinde mecburi hizmetini yaptıktan sonra, 2008’de Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesinde doçent unvanını aldı. 2009-2014 yılları arasında Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde eğitim görevlisi olarak, akut psikoz servisinin idaresini yürüttü. 2014 yılından bu yana Üsküdar Üniversitesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinde profesör öğretim üyesi olarak ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesinde ayaktan tedavi biriminde ve konsultan hekim olarak görevini sürdürmektedir.

    

Yayın Tarihi: 2020

ISBN: 978-605-9596-29-9

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Dil: Türkçe

Sayfa sayısı: 93

Yayınevi: Üsküdar Üniversitesi Yayınları