7. Uluslararası İletişim Günleri Dijital Çağda İletişim Eğitimi Sempozyumu

Dijital teknolojiler insan ve toplum yaşamının her kesitinde etkisini göstermeye başlamış bulunmaktadır. Dahası günümüz dünyasının dijital bir devrimin içerisinde olduğunu söylemek de mümkündür. Covid 19 salgınıyla birlikte bu durum kendisini çok daha belirgin biçimde gösterdi. Salgınla birlikte neredeyse bütün dünya bir anda yaşamın pek çok kesitinde çevrimiçi oluverdi.

Son yıllarda eğitim sektöründe dijital teknolojilerin giderek artan kullanıma zaten tanıklık etmekteydik. İnternetin kullanıma girmesiyle birlikte eğitim alanında çevrimiçine doğru bir evriliş başlamıştı. Dünyanın özellikle de gelişmiş ülkelerinde – ki Türkiye de bunların içerisindedir – eğitim kurumlarının bir kısmı çevrimiçi eğitimi de pekiştirici bir unsur olarak kullanmaktaydılar.

Biz de Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi olarak dijital çağda iletişim eğitiminin de çeşitli boyutlarıyla masaya yatırılması gerektiği düşüncesinden hareketle kapsamlı bir sempozyum gerçekleştirmeye karar verdik. Böylece yedi yıldan beri kesintisiz düzenlenmekte olan Uluslararası İletişim Günlerinin bu yılki başlığını Dijital Çağda İletişim Eğitimi olarak belirledik.

Sempozyumun gerek Türkiye’den gerekse de dünyanın çeşitli ülkelerinden alanında uzman akademisyenlerin ve profesyonellerin ilgisini çekmesi bizi çok mutlu etti. Toplam 35 oturumda gerçekleştirilen sempozyumda üç gün boyunca iletişim eğitimi ve iletişim sektörüne ilişkin gelişmeler çeşitli yönleriyle tartışıldı.

Yayın tarihi: 2021

ISBN: 978-605-9596-42-8

Baskı sayısı: 1. Baskı

Dil: Türkçe

Sayfa sayısı: 723

Yayınevi: Üsküdar Üniversitesi Yayınları