5. Uluslararası Pozitif Psikoloji Kongresi “İyilik Bilimi” İyilikten Ne Doğar?

 

Üsküdar Üniversitesi olarak kuruluşumuzdan bugüne kadar ‘pozitif psikoloji’nin ülkemizde tanınmasını ve yaygınlaştırılmasını misyon edindik. Bu noktadan hareketle 2016, 2017, 2019 ve 2022 yıllarında uluslararası katılımlı kongreler düzenledik.
Kongrelerimize gösterilen yoğun ilgi ve yüksek katılımdan aldığımız güçle 5. Uluslararası Pozitif Psikoloji her yıl 10 Ekim tarihinde kutlanan “Dünya Ruh Sağlığı Günü”nün teması 2022 yılında Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Mental Sağlık ve İyi Oluşu Küresel Bir Öncelik Haline Getirmek” olarak duyurulmuştur. Bu noktadan hareketle kongremizin bu yılki ana temasını “İyilik Bilimi” olarak belirledik ve bütün katılımcılarımızla birlikte “İyilikten Ne Doğar?” sorusuna cevap arıyoruz.
Pozitif psikoloji alanında çalışmalar yapan ve alana önemli katkılarda bulunan, ulusal ve uluslararası yetkin isimlere ev sahipliği yapmış olmanın heyecanını yaşadık, siz değerli meslektaşlarımızın katılımı ve bilimsel katkılarıyla kongremizin daha da zenginleştiğine inanıyoruz.
Kongremizin ülkemiz ve dünyamızın geleceği adına umutlarımızı arttırmasını diliyoruz.
  

 

Yayın Tarihi: 2023

ISBN: 978-605-9596-77-0                 

Baskı Sayısı:  1. Baskı

Dil: Türkçe

Sayfa Sayısı: 92

Yayınevi: Üsküdar Üniversitesi Yayınları